دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
باحضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور:  مراسم گرامیداشت روزملی دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار شد. 1398/07/21
باحضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور: مراسم گرامیداشت روزملی دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار شد.

باحضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

مراسم گرامیداشت روزملی دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار شد.

مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی و تجلیل از فارغ التحصیلان پذیرفته شده در دوره دکترای تخصصی سال 98 با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور، نماینده گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل دامپزشکی استان سمنان، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار، جمعی از مسئولین، استادان و دانشجویان در تالار آفتاب واحد گرمسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار، همزمان با هفته دامپزشکی، مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی و تجلیل از دانش آموختگان دکترای حرفه ای دامپزشکی دانشکده دامپزشکی، پذیرفته شدگان مقطع دکترای تخصصی با حضور دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، دکتر غلامرضا کاتب، نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، دکتر علیرضا لادن مقدم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار، دکتر حمید رضا حسینی، مدیرکل دامپزشکی استان سمنان، دکتر سعید دهقانی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار، جمعی از مسئولین شهرستان گرمسار، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در محل تالار آفتاب این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تبریک روز ملی دامپزشکی به استادان و دانشجویان دامپزشکی، همکاری و همدلی سازمان دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی و تشکل های دامپزشکی را باعث خارج شدن از مشکلات زیرساختی در کشور عنوان کرد و اظهار کرد: همکاری بین همه ارکان نظام و سازمان دامپزشکی و متقابلا همکاری سازمان دامپزشکی و ارکان نظام به قطع و یقین سبب خارج شدن از بسیاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم به یک سطح از تولید رسیده ایم که می توانیم صادرات هم انجام دهیم گفت: در برخی از حوزه ها برای قطع وابستگی نیازمند شرکت های دانش بنیان هستیم و از دانشجویان می خواهیم برای تامین نیازهای این حوزه به شرکت های دانش بنیان ورود پیدا کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بار دیگر با تکذیب موضوع مرغ های هورمونی تاکید کرد: موضوع مرغ های هورمونی یک افسانه است که ثابت شده نیست و کسانی که این افسانه را بیان می کنند حتما باید برای کارشان دلیل داشته باشند.

رفیعی پور الگوبرداری دانشجویان از فارغ التحصیلان موفق برای اشتغال زایی را ضروری دانست و تاکید کرد: درب اتاق رئیس سازمان دامپزشکی کشور، مدیران کل و روسای شبکه های دامپزشکی شهرستانها به روی تک تک دانشجویان باز است و دانشجویان می توانند مطالبات، نگرانی ها و مسائل خودشان را مطرح و در کنار هم برای برون رفت از مشکلات اقدام خواهیم کرد.

دکتر غلامرضا کاتب، نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه اولین دغدغه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی را بحث اشتغال فارغ التحصیلان بیان کرد و گفت: در فراکسیون اشتغال و تولید مجلس بزرگترین ماموریتی که دنبال می کنیم این است که سرمایه های عظیم و ظرفیت های بزرگی که ما امروز در کشور تربیت می کنیم چگونه می توانیم این ظرفیت ها تبدیل به یک سرمایه اقتصادی شود.

وی فارغ التحصیلان دانشگاه ها را از ظرفیت های نظام و موضوع اشتغال آنها را از چالش های کشور دانست و اظهار کرد: هیچ وقت ما به تنهایی بدون تصمیم شما برای این چالش کشور نمی توانیم کاری کنیم و این چالش با اهتمام و جدیت دانشجویان می شود از پیش روی نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته شود.

کاتب با اعلام نزولی شدن نرخ بیکاری فارغ التحصیلان برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 98 گفت: سال 1398 اولین سالی است که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان به 5/16 درصد رسیده که این میزان در سال 1397 عدد 5/17 درصد بوده است.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: ما در یک شرایطی هستیم که امروز آرزمون این است که جوانان ما که ظرفیت های انسانی و الهی و ظرفیت های ارزشمند نظام جمهوری اسلامی هستند به یک بازار کار و محیط کسب و کار دست پیدا کنند.

در این مراسم با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور از 45 دانش آموخته دکترای حرفه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار که در سال های 1397 و 1398 در آزمون دکترای تخصصی در دانشگاه های دولتی و آزاد پذیرفته شده بودند با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و تحقیقاتی اداره کل دامپزشکی استان سمنان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار به امضاء دکتر علیرضا لادن مقدم، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار و دکتر حمید رضا حسینی، مدیرکل دامپزشکی استان سمنان رسید.

برپایی نمایشگاه محصولات و تازه های داروهای دامی ایران از برنامه های جنبی مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی بود.

تعداد بازدید: 120
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
آدرس: گرمسار، ميدان دانشگاه، خيابان دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
كدپستي: 3581631167             تلفن: 12-34205009-023              نمابر: 34205841-023
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي، واحد گرمسار ميباشد.
Powered by DorsaPortal