دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
۱۳۹۸ جمعه ۲۷ دي
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار گفت: براي نخستين بار در واحدهاي دانشگاهي كارگاه آموزشي آكواپونيك با حضور مدرس فائو در اين دانشگاه برگزار مي‌شود. 1398/03/29
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار گفت: براي نخستين بار در واحدهاي دانشگاهي كارگاه آموزشي آكواپونيك با حضور مدرس فائو در اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار گفت: براي نخستين بار در واحدهاي دانشگاهي كارگاه آموزشي آكواپونيك با حضور مدرس فائو در اين دانشگاه برگزار مي‌شود.

عليرضا لادن مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در گرمسار با بيان اينكه نخستين كارگاه آموزشي آكواپونيك توسط مدرس فائو در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار برگزار مي‌شود، اظهار كرد: براي نخستين بار در واحدهاي دانشگاهي، كارگاه آموزشي آكواپونيك با حضور مدرس فائو در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار برگزار خواهد شد.

وي توجه به درآمدهاي غيرشهريه‌اي را يكي از دغدغه‌هاي جامعه دانشگاهي دانست و گفت: با هدف‌گذاري و برنامه‌ريزي منسجم و سنجيده مي‌توان درآمدهاي غيرشهريه‌اي را افزايش داد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با بيان اينكه اين دانشگاه زيرساخت‌هاي لازم براي افزايش درآمدهاي غيرشهريه‌اي را دارد، تصريح كرد: اهتمام ويژه‌اي در دو سال گذشته به موضوع درآمدهاي غيرشهريه‌اي در واحد گرمسار صورت گرفته و در اين راستا برگزاري نخستين كارگاه آموزشي آكواپونيك در تيرماه 98 يكي از برنامه‌هاي واحد گرمسار در موضوع درآمدهاي غيرشهريه‌اي به‌شمار مي‌رود.

لادن‌مقدم به محدوديت ذخاير آب در كشور اشاره كرد و سيستم آكواپونيك را سيستمي كاربردي براي افزايش كارايي مطلوب و بازدهي آب و كاهش اثرات منفي زيست‌محيطي معرفي كرد.

وي به گام واحد گرمسار در راه‌اندازي فاز نخست طرح آكواپونيك با سه روش مختلف به‌صورت گلخانه‌اي براي نخستين بار در دانشگاه‌هاي كشور در سال 97 اشاره كرد و افزود: در اين طرح با استفاده از اعضاي هيئت‌علمي، فضا و امكانات واحد گرمسار در راستاي درآمدزايي حركت و براي گسترش آن اقدامات خوبي صورت گرفته است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار ادامه داد: با هماهنگي و مجوز سازمان مركزي دانشگاه و با همكاري انجمن علمي ماهيان زينتي ايران نخستين كارگاه آموزشي آكواپونيك با حضور ادواردو پانتانلا مدرس فائو و با امتياز بازآموزي روز پنج‌شنبه 27 تيرماه 1398 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار برگزار خواهد شد.

لادن‌مقدم گفت: استادان و دانشجويان سراسر كشور و علاقه‌مندان سيستم آكواپونيك مي‌توانند براي شركت در اين كارگاه بين‌المللي ثبت نام كرده و پس از برگزاري و شركت در كارگاه از امتيازات آن بهره‌مند شوند.

تعداد بازدید: 98
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
آدرس: گرمسار، ميدان دانشگاه، خيابان دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
كدپستي: 3581631167             تلفن: 12-34205009-023              نمابر: 34205841-023
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي، واحد گرمسار ميباشد.
Powered by DorsaPortal