دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
رهبر معظم انقلاب سال 1398 را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند 1398/01/17
رهبر معظم انقلاب سال 1398 را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند
رهبر معظم انقلاب سال 1398 را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند

بايد همه تلاش كنند توليد در كشور رونق پيدا كند

تصوير مطلب بايد همه تلاش كنند توليد در كشور رونق پيدا كند
رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به‌ مناسبت آغاز سال 1398 هجري شمسي، با تبريك به همه هم‌ميهنان و ايرانيان به ويژه خانواده‌ معظّم شهيدان و جانبازان و خانواده‌هاي آنها، و درود فراوان به روح مطهّر امام بزرگوار و ارواح مطهّر شهيدان، سال جديد را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي سال 1398، را سال «رونق توليد» نام‌گذاري كردند.

متن پيام حضرت آيت الله خامنه‌اي به شرح زير است:

بسم الله الرّحمن الرّحيم

يا مقلّب القلوب و الابصار يا مدبّر اللّيل و النّهار يا محوّل الحول و الاحوال حوّل حالنا الي احسن الحال.

خدا را شكرگزارم كه مقدّر فرمود امسال هم عيد نوروز را كه با ميلاد مسعود امير مؤمنان و مولاي متّقيان همزمان شده است، به ملّت عزيز ايران تبريك عرض كنم؛ عيدتان مبارك هم‌ميهنان عزيز! اميدوارم همه‌ي شما با سعادت، با سلامت جسمي، با دل شاد و با توفيقات روزافزون مادّي و معنوي ان‌شاءالله اين سال جديد را بگذرانيد. تبريك ويژه عرض ميكنم به خانواده‌ي معظّم شهيدان و به جانبازان عزيز و خانواده‌هاي آنها، و درود فراوان ميفرستم به روح مطهّر امام بزرگوار و ارواح مطهّر شهيدان.

سال پُرماجرايي را گذرانديم. در اين سالي كه گذشت، ملّت ايران به معني واقعي خوش درخشيد. دشمنان نقشه‌ها كشيده بودند، نقشه‌ها داشتند براي ملّت ايران. صلابت ملّت و بصيرت ملّت و همّت جوانان، نقشه‌هاي دشمنان را خنثي كرد. در مقابلِ تحريمهاي شديد و به قول خودشان بي‌سابقه‌ي آمريكا و اروپا، ملّت ايران، هم در عرصه‌ي سياسي، هم در عرصه‌ي اقتصادي يك واكنش محكم و مقتدرانه‌اي از خود نشان داد.

در عرصه‌ي سياسي، مظهر اين واكنش راه‌پيمايي عظيم بيست‌ودوّم بهمن و موضع‌گيري‌هاي مردم در طول ماه‌هاي اين سال بود. مظهر موضع‌گيريِ تقابل اقتصادي، [عبارت است از] افزايش ابتكارات علمي و فنّي، افزايش چشمگير شركتهاي دانش‌بنيان، افزايش توليدات زيربنائي و اساسي داخلي كه از جمله همين چند روز قبل از اين، افتتاح فازهاي متعدّد گاز جنوب كشور و قبل از آن، افتتاح پالايشگاه بزرگ بندرعبّاس و از اين قبيل كارهايي كه انجام گرفته، بود. بنابراين ملّت در مقابل دشمنيِ دشمنان و خباثت دشمنان توانست قدرت خود، هيبت خود، و عظمت خود را نشان بدهد و آبروي ملّت ما و آبروي انقلاب ما و آبروي نظام جمهوري اسلامي ما بحمدالله افزايش پيدا كرد.

مشكل اساسي كشور، همچنان مشكل اقتصادي است؛ بخصوص در اين ماه‌هاي اخير، مشكلات معيشتي مردم زياد شد. بخشي از اينها مربوط است به مديريّتهاي نارسا در زمينه‌ي مسائل اقتصادي كه اينها حتماً بايستي جبران بشود. برنامه‌هايي وجود دارد، تدابيري انديشيده شده كه ان‌شاءالله اين تدابير در طول سال جاري، سالي كه امروز از اين لحظه شروع ميشود -سال 98- بايستي به ثمر بنشيند و مردم آثار آن را احساس بكنند. آنچه من عرض ميكنم، اين است كه مسئله‌ي فوري كشور و مسئله‌ي جدّي كشور و اولويّت كشور فعلاً مسئله‌ي «اقتصاد» است. در مسئله‌ي اقتصاد مسائلي كه داريم زياد است: بحث كاهش ارزش پول ملّي يك مسئله‌ي مهم است، بحث قدرت خريد مردم همين جور، بحث مشكل كارخانه‌جات و كم‌كاري و احياناً تعطيل بعضي از كارخانه‌جات از اين قبيل است. اينها مشكلات است. آنچه من مطالعه كردم و از نظر كارشناس‌ها استفاده كردم، كليد اين همه، عبارت است از «توسعه‌ي توليد ملّي».

سال 97 را ما سال «حمايت از كالاي ايراني» اعلام كرديم. نمي توانم بگويم كه اين شعار به طور كامل عملي شد، امّا مي توانم بگويم اين شعار به صورت وسيعي مورد توجّه قرار گرفت و در بسياري از موارد، اين شعار از سوي مردم مورد استقبال قرار گرفت و عمل شد و همين قطعاً تأثير خواهد داشت. امسال مسئله‌ي «توليد» مطرح است. مي خواهم مسئله‌ توليد را به عنوان محور فعّاليّت قرار بدهم. مقصود خود از توليد را ان‌شاءالله در سخنراني روز اوّل سال توضيح خواهم داد كه منظور از توليد چيست. توليد اگر چنانچه به راه بيفتد، هم مي تواند مشكلات معيشتي را حل كند، هم مي تواند استغناء كشور از بيگانگان و دشمنان را تأمين كند، هم مي تواند مشكل اشتغال را برطرف كند، هم حتّي مي تواند مشكل ارزش پول ملّي را تا حدود زيادي برطرف كند. لذاست كه مسئله‌ي توليد به نظر من مسئله‌ محوري امسال است؛ لذا من شعار را امسال اين قرار دادم: «رونق توليد». بايد همه تلاش كنند توليد در كشور رونق پيدا كند. از اوّل سال تا آخر سال ان‌شاءالله اين معنا به صورت چشمگيري در كشور محسوس باشد. اگر اين [طور] شد، اميدواريم كه ان‌شاءالله حلّ مشكل اقتصادي راه بيفتد.

سلام و صلوات و درود قلبي خودم را به پيشگاه وليّ‌عصر (ارواحنا فداه) عرض ميكنم و دعاي آن بزرگوار را براي شما ملّت عزيز مسئلت ميكنم و سعادت ملّت ايران و همه‌ي ملّتهايي كه نوروز را گرامي مي دارند، از خداي متعال مسئلت مي كنم.

والسّلام عليكم و رحمةالله و بركاته

تعداد بازدید: 55
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
آدرس: گرمسار، ميدان دانشگاه، خيابان دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
كدپستي: 3581631167             تلفن: 12-34205009-023              نمابر: 34205841-023
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي، واحد گرمسار ميباشد.
Powered by DorsaPortal