دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
در راستاي طرح هاي اقتصادي و خودكفايي كشت پائيزه گياهان گلخانه اي دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار آغاز شد 1395/09/25
در راستاي طرح هاي اقتصادي و خودكفايي كشت پائيزه گياهان گلخانه اي دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار آغاز شد

در راستاي طرح هاي اقتصادي و خودكفايي

كشت پائيزه گياهان گلخانه اي دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار آغاز شد


در راستاي طرح هاي اقتصادي و خودكفايي دانشگاه آزاد اسلامي و با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار كشت پائيزه خيار درختي در واحد گرمسار آغاز شد.

به گزارش خبرنگار آنا، در راستاي طرح‌هاي اقتصادي و خودكفايي دانشگاه آزاد اسلامي با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار كشت پائيزه گياهان گلخانه اي در اين واحد دانشگاهي آغاز شد.

مزرعه تحقيقاتي گياهان گلخانه اي مستقر در سايت مركزي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار شامل 2000 متر مربع مزرعه گياهان گلخانه اي و 25 هزار متر مربع مزرعه تحقيقاتي است كه كشت پائيزه خيار درختي آن در فضاي بالغ بر 2000 متر مربع آغاز شد.

در مزرعه كشت گياهان گلخانه اي واحد گرمسار با استفاده از بذر درجه يك، محصولات به صورت ارگانيك و بدون استفاده از سموم شيميايي توليد خواهد شد؛توليدات اين طرح مورد استفاده كاركنان و اساتيد قرار گرفته و مازاد آن به فروش مي رسد.

مزرعه گياهان گلخانه اي واحد گرمسار شش هفته پس از كشت بذر، اواخر دي امسال به بار خواهد نشست و تا خرداد سال آينده و حدود 5 ماه برداشت محصول خيار خواهد داشت.

سرپرست واحد گرمسار گفت: «با توجه به سياست‌هاي كلان دانشگاه و تاكيد رياست عاليه دانشگاه مبني بر كاهش وابستگي به شهريه، مزارع آموزشي و تحقيقاتي واحد گرمسار با استفاده ازپتانسيل ها، امكانات و نيروي انساني موجود فعاليت خود را آغاز كرده و سعي شده بدون استفاده از سموم شيميايي و با روش هاي جديد و سنتي دفع آفات و كنترل هاي لازم صورت گيرد.»

دكتر طاهره ميرساردو يادآور شد: «توليد و عرضه گوشت شترمرغ، پرورش زنبور و توليد عسل و كشت، توليد وعرضه گياهان گلخانه‌اي از جمله طرح‌هاي اقتصادي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار بوده كه تاكنون به ثمر نشسته است.»

      

تعداد بازدید: 57
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار
آدرس: گرمسار، ميدان دانشگاه، خيابان دانشجو، دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار
كدپستي: 3581631167             تلفن: 12-34205009-023              نمابر: 34205841-023
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامي، واحد گرمسار ميباشد.
Powered by DorsaPortal